86% Response rate
Our product range includes a wide range of metravi - analogue insulation tester it 1000 and metravi - analogue insulation tester it 500.
₹ 1800 / Piece Get Latest Price
| Display Type | Analog |
| Test Voltage | 1000 V |
| Insulation Resistance Range | 100 G Ohm |
| Operating Temperature | 0-40 degree c |
| Short Circuit Current | 200 mA |
| Accuracy | 20 % |
₹ 1720 / Piece Get Latest Price
| Display Type | Analog |
| Test Voltage | 500 V |
| Operating Temperature | 0-40 degree c |
| Short Circuit Current | 5 mA |
Nirmal Bengani (CEO)
Galaxy International
B 25 M G ROAD
Raipur - 492001, Chhattisgarh, India
