Wholesaler of a wide range of products which include metravi - digital ac dc leakage current clamp meter 4672, metravi - digital ac dc leakage current clamp meter 4673 and metravi - digital ac dc leakage current clamp meter pro 2010.
₹ 6400 / Piece Get Latest Price
| Test current range | 0-100 mA |
| Voltage range | 0-500 V |
| Accuracy | ±1.5 % |
| Power supply | 110 V AC |
| Display type | Digital |
| Mounting | Portable |
| Interface | USB |
| Country of origin | Made in Japan |
₹ 5170 / Piece Get Latest Price
| Max AC Current | 600A |
| Current Type | AC/DC |
| Measurement Type | True RMS |
| Max DC Voltage | 600V |
| Max AC Voltage | 600V |
| Jaw Opening Size | 55mm |
| Display Count | 4000 Counts |
| Safety Rating (CAT) | CAT IV 600V |
₹ 21075 / Piece Get Latest Price
| Test current range | 0-20 mA |
| Voltage range | 0-250 V |
| Phase | Single phase |
| Accuracy | ±1.5 % |
| Power supply | 230 V AC |
| Display type | Digital |
| Mounting | Portable |
| Interface | USB |
| Country of origin | Made in Japan |
Nirmal Bengani (CEO)
Galaxy International
B 25 M G ROAD
Raipur - 492001, Chhattisgarh, India