Prominent & Leading Wholesaler from Raipur, we offer metravi - digital ac leakage current clamp meter with harmonics pro hcm 60, metravi - digital ac leakage current clamp meter with harmonics pro hcm 65 and metravi - digital ac leakage current clamp meter with harmonics pro hcm 69.
₹ 13370 / Piece Get Latest Price
| Max AC Current | 600A |
| Current Type | AC |
| Measurement Type | Average |
| Max DC Voltage | 600V |
| Max AC Voltage | 600V |
| Jaw Opening Size | 30mm |
| Display Count | 4000 Counts |
| Safety Rating (CAT) | CAT III 600V |
₹ 22550 / Piece Get Latest Price
| Max AC Current | 600A |
| Current Type | AC |
| Measurement Type | Average |
| Max DC Voltage | 600V |
| Max AC Voltage | 600V |
| Jaw Opening Size | 25mm |
| Display Count | 6000 Counts |
| Safety Rating (CAT) | CAT IV 600V |
₹ 19680 / Piece Get Latest Price
| Max AC Current | 600A |
| Current Type | AC |
| Measurement Type | Average |
| Max DC Voltage | 600V |
| Max AC Voltage | 600V |
| Jaw Opening Size | 25mm |
| Display Count | 6000 Counts |
| Safety Rating (CAT) | CAT III 1000V |
Nirmal Bengani (CEO)
Galaxy International
B 25 M G ROAD
Raipur - 492001, Chhattisgarh, India