Offering you a complete choice of products which include metravi - digital ac leakage current clamp meter pro 468 ac, metravi - digital ac leakage current clamp meter 4671, metravi - digital ac leakage current clamp meter 6054 and metravi - digital ac leakage current clamp meter multi 140.
₹ 28700 / Piece Get Latest Price
| Max AC Current | 1000A |
| Current Type | AC/DC |
| Measurement Type | True RMS |
| Max DC Voltage | 1000V |
| Max AC Voltage | 1000V |
| Jaw Opening Size | 40mm |
| Display Count | 2000 Counts |
₹ 6070 / Piece Get Latest Price
| Max AC Current | 1000A |
| Current Type | AC |
| Measurement Type | True RMS |
| Max DC Voltage | 1000V |
| Max AC Voltage | 600V |
| Jaw Opening Size | 30mm |
| Display Count | 6000 Counts |
| Safety Rating (CAT) | CAT IV 600V |
₹ 4920 / Piece Get Latest Price
| Test current range | 0-200 mA |
| Voltage range | 0-500 V |
| Phase | Single phase |
| Accuracy | ±2 % |
| Power supply | 230 V AC |
| Display type | Digital |
| Mounting | Portable |
| Interface | USB |
| Country of origin | Made in Japan |
₹ 28700 / Piece Get Latest Price
| Max AC Current | 2000A |
| Current Type | AC |
| Measurement Type | True RMS |
| Max DC Voltage | 2000V |
| Max AC Voltage | 1500V |
| Jaw Opening Size | 30mm |
| Display Count | 2000 Counts |
Nirmal Bengani (CEO)
Galaxy International
B 25 M G ROAD
Raipur - 492001, Chhattisgarh, India