We are a leading Wholesaler of metravi - digital clamp on power meter 307 n, metravi - digital clamp on power meter 307 and metravi - digital clamp on power meter 107 f from Raipur, India.
₹ 9020 / Piece Get Latest Price
| Max AC Current | 2000A |
| Current Type | AC/DC |
| Measurement Type | True RMS |
| Max DC Voltage | 1000V |
| Max AC Voltage | 600V |
| Jaw Opening Size | 30mm |
| Display Count | 4000 Counts |
| Safety Rating (CAT) | CAT IV 600V |
₹ 13530 / Piece Get Latest Price
| Max AC Current | 60A |
| Current Type | AC/DC |
| Measurement Type | True RMS |
| Max DC Voltage | 1000V |
| Max AC Voltage | 600V |
| Jaw Opening Size | 30mm |
| Display Count | 4000 Counts |
| Safety Rating (CAT) | CAT IV 600V |
| Features | Bluetooth, Continuity Buzzer, Auto-ranging, Backlight, Inrush Current |
₹ 23780 / Piece Get Latest Price
| Max AC Current | 2000A |
| Current Type | AC/DC |
| Measurement Type | True RMS |
| Max DC Voltage | 1000V |
| Max AC Voltage | 600V |
| Jaw Opening Size | 40mm |
| Display Count | 4000 Counts |
| Safety Rating (CAT) | CAT IV 600V |
| Features | Backlight, Continuity Buzzer |
Nirmal Bengani (CEO)
Galaxy International
B 25 M G ROAD
Raipur - 492001, Chhattisgarh, India